Ženy na blogu

neděle 30. prosinec 2007 19:20

  Texty na blogu Lidovek by se daly rozdělit na články psané ženami a články psané muži. Z nějakého důvodu vždy čtu příspěvky psané ženami, ale jen občas mě zaujme názor či téma prezentované mužskou majoritou. Pro zajímavost jsem spočítala všechny aktivní i neaktivní přispěvatele, ze 113 je žen pouhých 25.

 

Začala jsem o tomto fenoménu přemýšlet po přečtení několika článků o vánočních svátcích napsaných ženami a po vynechání mnoha nadpisů o prezidentských volbách, jejichž autory jsou vesměs muži. Když procházím novými příspěvky, automaticky otevírám články paní Zajícové, Osvaldové i dalších autorek. Téměř je hledám v očekávání poutavého počtení. Ne proto, že jsem feministka, jednoduše kvůli zajímavému obsahu. Rovněž mě těší povzbudivé komentáře v diskusi (nejen pod mými) články, umístěné zde také často ženami. Laskavá slova hrají svou roli.

Chápu tento svůj minipříspěvek jako poděkování všem ženám na blogu a zároveň povzbuzení pro nové „bloggerky". Pište prosím, Vaše perspektiva  je vítaná, ceněná, odlišná a  cenná.

Renata Pešková Emilsson

Renata Pešková Emilsson

Renata Pešková Emilsson

Island, jazyky, kultura, severská literatura, pracovní trhy, odbory, vzdělávání dospělých, islandština pro cizince, vzdělávací systém na Islandu, mateřské školy, základní školy, migrace, interkulturní komunikace … možná víc, uvidíme.

V prosinci oslavím tři roky svého pobytu na Islandu. Tato země ohně a ledu je protkaná protiklady a v myslích mnoha je zemí mýtů a vysněných dovolených. V mé mysli je zemí, kde denodenní skutečnosti jsou předmětem neustálého srovnání. Rodina, přátelé, krajiny a důvěrně známá kultura zůstali v České republice. Nový domov, nové pracovní zkušenosti, nový jazyk a nové prostředí naopak vyžadují zvýšené úsilí a poskytují obrovské zadostiučinění při zdolání každé nové, byť sebemenší „překážky“.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora