Visitor´s Guide (aneb Turistický průvodce po Islandu)

pondělí 17. březen 2008 12:18

mp

  Kde je nejvyšší roční průměr denního světla na světě? Kde se muži dožívají nejvyššího průměrného věku? A kde roční počet turistů vysoko přesahuje celkovou sumu obyvatel? Zalistujte turistickým průvodcem po Islandu.

 

Denní průměr světla v Reykjavíku je 14,9 hodin, což je asi o dvě hodiny více než na Miami ve slunečném státě Florida! Prožijte romantiku půlnočního slunce!

(Pokud na rajský ostrov Island zavítáte na Silvestra,  můžete v průměrné teplotě -0,2, průměrných dešťových srážkách 78,7 mm a po západu slunce 15,45 doufat, že zahlédnete polární záři!)

Muži, přestěhujte se na Island! Průměrná délka Vašeho života je zde 78,8 roku! (Ženy, kteří se chtějí dožít co nejvyššího věku, nechť se přemístí do Japonska!)

Toužíte po dovolené, kde nepotkáte živou duši? Ztraťte se ve vnitrozemí kouzelného ostrova Island o rozloze 103 000 m²! Všech 310 000 obyvatel dává přednost výhledu na oceán!

Ne, děkuji.....................Nei, takk.

Prší..............................Það rignir.

Ledovec.......................Jökull.

Je Ti zima?..................Er þér kalt?

Je dobré počasí...........Veðrið er gott.

To je dobrá cena..........Verðið er gott.

Podobné ceny jste ještě neviděli! Přijeďte se podívat!

Hamburger s hranolkami..................230 Kč a více!

Polévka dne......................................143 Kč a více!

Zákusek............................................114 Kč a více!

Káva.................................................  71 Kč a více!

Láhev vína........................................714 Kč a více!

Pivo...................................................100 Kč a více!

Kousek lávy......................................314 Kč a více!

Voda z kohoutku...............................zdarma!!!

Pokud Vám v půlnočním slunci bude zima, vyzkoušejte teplý vlněný svetr s nádherným vzorem. Cena 2 142 a více! Neváhejte, vypravte se na ostrov extrémů!

Renata Pešková Emilsson

Renata Pešková Emilsson

Renata Pešková Emilsson

Island, jazyky, kultura, severská literatura, pracovní trhy, odbory, vzdělávání dospělých, islandština pro cizince, vzdělávací systém na Islandu, mateřské školy, základní školy, migrace, interkulturní komunikace … možná víc, uvidíme.

V prosinci oslavím tři roky svého pobytu na Islandu. Tato země ohně a ledu je protkaná protiklady a v myslích mnoha je zemí mýtů a vysněných dovolených. V mé mysli je zemí, kde denodenní skutečnosti jsou předmětem neustálého srovnání. Rodina, přátelé, krajiny a důvěrně známá kultura zůstali v České republice. Nový domov, nové pracovní zkušenosti, nový jazyk a nové prostředí naopak vyžadují zvýšené úsilí a poskytují obrovské zadostiučinění při zdolání každé nové, byť sebemenší „překážky“.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora