Ženy na blogu

  Texty na blogu Lidovek by se daly rozdělit na články psané ženami a články psané muži. Z nějakého důvodu vždy čtu příspěvky psané ženami, ale jen občas mě zaujme názor či téma prezentované mužskou majoritou. Pro zajímavost jsem spočítala všechny aktivní i neaktivní přispěvatele, ze 113 je žen pouhých 25.[ více ]

neděle 30. prosinec 2007 19:20 | Reputace článku: 7,15

Renata Pešková Emilsson

Renata Pešková Emilsson

Island, jazyky, kultura, severská literatura, pracovní trhy, odbory, vzdělávání dospělých, islandština pro cizince, vzdělávací systém na Islandu, mateřské školy, základní školy, migrace, interkulturní komunikace … možná víc, uvidíme.

V prosinci oslavím tři roky svého pobytu na Islandu. Tato země ohně a ledu je protkaná protiklady a v myslích mnoha je zemí mýtů a vysněných dovolených. V mé mysli je zemí, kde denodenní skutečnosti jsou předmětem neustálého srovnání. Rodina, přátelé, krajiny a důvěrně známá kultura zůstali v České republice. Nový domov, nové pracovní zkušenosti, nový jazyk a nové prostředí naopak vyžadují zvýšené úsilí a poskytují obrovské zadostiučinění při zdolání každé nové, byť sebemenší „překážky“.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora